Oglasna ploča (za učenike)

Terenska nastava u Ljubljani,20.10.2017.g. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sanja Vlačić, 22. 10. 2017. 14:21

Tromostovje

Učenici većinom trećih razreda (3.a,3.b,3.c,3.d,3.e,3.f,3.g,4.a),uz vodstvo profesorica Sanje Vlačić i Maje Tatković otišli su u Ljubljanu na jednodnevnu terensku nastavu iz glazbene umjetnosti te slovenskog jezika i kulture,u petak 20.listopada 2017.g.

Posjetio se Muzej iluzija,izložba "Svemirsko jaje",ostale znamenitosti i građevine centra grada,Nacionalna knjižnica,Konzervatorij za glazbu i balet,tržnica(sajam različite hrane diljem svijeta),zgrada SNG Opera te izvedbe opere Ksenija slovenskog skladatelja Viktora Parme i scenska kantata Carmina burana njemačkog skladatelja Carla Orffa.

Bilo je jako zanimljivo i uzbudljivo!

Glazbeni poučak 2. u Circolu

Autor: Sanja Vlačić, 17. 10. 2017. 12:30

Učenici 1.razreda te 3.d,3.e,4.a i 4. b,uz vodstvo prof.Sanje Vlačić,ponovo su otišli na drugi poučak u Circolu,dana 17.10.2017.Tema je bila "Začarani klavir",a predstavila se pijanistica Tamara Jurkić Sviben. [više]

Otvorene prijave na festival mladih pjevačkih talenata

Autor: Ivana Petrinić, 11. 10. 2017. 08:57

Učenici zainteresirani za sudjelovanje na festivalu mladih pjevačkih talenata “3, 2, 1… pjevaj!” od 13. do 31. listopada mogu se prijaviti na e-mail 231pjevaj.canta@gmail.com. Obrazac prijave možete preuzeti na web stranici Grada Vodnjana.

Predavanje Antona Perkova o simetrijama u fizici

Autor: Ivana Petrinić, 5. 10. 2017. 11:39

U petak, 6. listopada, u 10.30 sati naš bivši učenik, danas student na PMF-u, Anton Perkov u Zajednici tehničke kulture (Uspon Frane Glavinića 2) održat će popularno-znanstveno predavanje o simetrijama u fizici. Predavanje je organizirano u suradnji s Centrom za popularizaciju znanosti, a pozvani su svi zainteresirani učenici.

Prijave na Državni turnir mladih prirodoslovaca otvorene do 3. studenoga

Autor: Ivana Petrinić, 2. 10. 2017. 13:46

Istraživački centar mladih i ove godine organizira Državni turnir mladih prirodoslovaca. Zainteresirani učenici trebaju se prijaviti do 3. studenoga na službenoj stranici turnira. Nakon prijave učenici imaju vremena do 23. prosinca za rješavanje jednog od problema koji izaberu.

Državni turnir mladih prirodoslovaca je natjecanje u eksperimentalnom i teorijskom znanju iz svih područja prirodnih znanosti: biologije, kemije, fizike, matematike i informatike. Natjecanje je pojedinačno i namijenjeno za učenike od 12. do 16. godine. Učenici trebaju riješiti problem, napisati rad i prezentirati rješenja u „znanstvenim borbama“. Više informacija pročitajte na službenoj stranici turnira.

Radionice Društva informatičara počinju sljedeći tjedan

Autor: Ivana Petrinić, 20. 10. 2017. 12:24

Sljedećeg tjedna, u organizaciji Društva informatičara Pula, počet će se održavati radionice: „Početno programiranje u Pythonu“ (četvrtak, 26. listopada, OŠ Veli Vrh, 17 sati), „Napredno programiranje u C/C++“ (ponedjeljak, 23. listopada, OŠ Centar, 16 sati) i radionice izrade kompjuterskih igrica i softverskih radova „Game Factory“ (četvrtak, 26. listopada, OŠ Veli Vrh, 18 sati).

Radionice naprednog programiranja i radionica „Game Factory“ namijenjene su i srednjoškolcima. Voditeljica radionica je Aleksandra Žufić, a dodatne informacije možete dobiti na a.zufic@gmail.com.

« Listopad 2017 »

šalabahter - jezgrovit i edukativan sadržaj iskoristiv u svakodnevnom obrazovanju

Edu.hr portal je centralno mjesto za pristup uslugama koje pruža CARNet, a dostupne su uz primjenu elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Prijavom na ovom portalu bit ćete prijavljeni na sve usluge koje imate pravo koristiti, bez potrebe za višestrukom autorizacijom na različitim mjestima.

..naši učenici na radio Maestralu...

RUBIKOVA KOCKA radio Maestrala je važna karika u životnoj sredini kojoj pripadamo, zato što promiče sve kreativne, znanstvene, sportske i ostale životne dosege učenika osnovnih i srednjih škola u gradu i okolici... Sve škole imaju razne nastavne i izvannastavne aktivnosti  u kojima  učenice i učenici postižu hvale vrijedne rezultate... Zato ih s radošću predstavljamo široj javnosti u 25 minuta druženja, srijedom od 17.30. Uvijek je to druženje u dva dijela, od kojih prvi ima naglasak na određeni uspjeh, koji određuje povod gostovanja. U drugom neformalnom dijelu pričamo o budućnosti, zabavi, putovanjima, medijima i ostalim "malim stvarima". U vrijeme blagdana i raspusta ne ide emisija... Pozdrav s Maestrala, urednik i voditelj Ivo Čipčić.

> Za učenike