Zavičajna nastava

Carevo novo ruho - Park šuma Šijana u fokusu budućih istraživača

Voditeljica: Ivana Burić, prof.

„Carevo novo ruho - Park šuma Šijana u fokusu budućih istraživača“ projekt je s kojim Gimnazija Pula sudjeluje u programu županijskom „Institucionalizacija zavičajne nastave Istarske županije“, a provodit će se od rujna 2017. do travnja 2018., kada će završiti prezentacijom na Festivalu zavičajnosti u Labinu, 27. travnja 2018. godine.

Cilj projekta je upoznavanje prirodnih i kulturnih vrijednosti Park šume Šijana te osmišljavanje edukativnih i zabavnih sadržaja, s kojima se mogu proširiti postojeći sadržaji te tako ovo zaštićeno područje učiniti još zanimljivije posjetiteljima. U suradnji s javnom ustanovom Natura Histrica, koja upravlja Park šumom, sudjelovat ćemo u uređenju nove pješačko-poučne staze gdje će biti ugrađeni edukativni sadržaji. Projekt će se realizirati uglavnom kroz nastavni predmet biologija, a koordinatorica je nastavnica Ivana Burić.

Na internetskoj stranici Zavičajne nastave objavljivat ćemo sve obavijesti vezane uz naš projekt.

Obavijesti

Trening preživljavanja u prirodi u sklopu projekta "Carevo novo ruho" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vesna Jelenković-Dukovski, 30. 11. 2017. 11:26

U utorak, 31. listopada, na Noć vještica, učenici 3.c, 3.f i 3.g razreda, u sklopu školskog projekta "Carevo novo ruho" sudjelovali su na treningu preživljavanja u prirodi. Trening je održan uz vodstvo stručnih trenera iz Extremesurvive škole preživljavanja i uz pratnju nastavnica biologije. Posjetili smo i austrougarsku tvrđavu San Daniele u Šijanskoj šumi, naučili izraditi bivak, orijentirati se u prirodi i zapaliti vatru. I sve to bez posebnih pomagala. Više o projektu pročitajte na web stranici zavičajne nastave "Carevo novo ruho", gdje će voditelji projekta objavljivati sve važne obavijesti vezane uz projekt.

[više]

Upoznavanje bioraznolikosti Šijanske šume u sklopu projekta "Carevo novo ruho" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vesna Jelenković-Dukovski, 30. 11. 2017. 11:08

U četvrtak, 5. listopada, skupina učenika iz 3.c, 3.f i 3.g razreda, koji sudjeluju u školskom projektu "Carevo novo ruho", posjetila je Šijansku šumu s ciljem upoznavanja bioraznolikosti ovog područja, s posebnim naglaskom na flori. Učenici su pod vodstvom nastavnica biologije obišli i nekoliko uređenih staza te proučili edukativne sadržaje.

[više]

« Prosinac 2017 »