Iako Gimnazija Pula već četiri godine provodi DSD - nastavu, 2011. godine dobili smo i službeni status  DSD-škole. Što to znači?

Uz redovno obrazovanje, škola nudi i fakultativni oblik  „Nastavu za njemačku jeziku diplomu“ – „Deutsches Sprachdiplom“ ili skraćenom DSD. U svakoj se generaciji formira skupina učenika koji dobrovoljno pohađaju 2 sata dodatne nastave njemačkog jezika tjedno, kako bi u drugom polugodištu  4. razreda polagali DSD II - ispit. Tako učenici imaju mogućnost dobiti međunarodno priznati certifikat o znanju njemačkog jezika na razini B2/C1 Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike (ZEROJ), izdanog od strane njemačke države, a koji omogućava studij na svakom fakultetu njemačkog govornog područja bez dodatnog dokazivanja znanja njemačkog jezika. Diploma služi i kao dokaz poznavanja njemačkog jezika kod svakog njemačkog poslodavca, bilo u zemljama njemačkog govornog područja ili bilo gdje u svijetu.

Od školske godine 2011. / 2012. Gimnazija Pula integrirala je i DSD I nastavu u redovnu nastavu njemačkog jezika. Polaganjem DSD I ispita također se omogućava dobivanje certifikata o poznavanju njemačkog jezika, samo na jednoj razini niže nego DSD II, tj. A2/B1. Ispit se polaže u drugom polugodištu trećeg razreda, a učenici s najbolje postignutim rezultatima imaju mogućnost polaganja i DSD II ispita u četvrtom razredu.

Nastava

Savezni ured za državnu upravu – Bundesverwaltungsamt ( i Središnjica za školstvo u inozemstvu – Zentralstelle für das Auslandsschulwesen podupiru financijski, tehnički i personalno nastavu njemačkog jezika na našoj školi. Od školske godine 2009./2010.. u školi je angažiran njemački profesor njemačkog jezika, gospodin Meinolf Linke kao izvorni govornik, koji u tandemu s hrvatskim kolegama nastavnicima njemačkog jezika sudjeluje u nastavi njemačkog jezika.

« Studeni 2017 »

> Za učenike  > Fakultativna nastava  > Deutsches Sprachdiplom