GLAZBENI STUDIO GYMNASIUM

Godine 2007. u Gimnaziji Pula osnovana je vokalna skupina koja se 2008. proširila u pjevački zbor inicijativom profesorica i dirigentice Elde Duras.Od 2008. nadalje u glazbenom studiju okuplja se oko pedeset članova uključujući pjevački zbor, bend Gymnasium (klavijature, bongosi i gitare) te soliste koji su vrlo uspješni i u samostalnom izvođenju.

Aranžman za sve skladbe piše vodjiteljica profesorica Duras. Svaki nastup izvodi se uživo što iziskuje veliku izvježbanost i prethodnu pripremu cijele grupe.

Redovite probe su dva puta tjedno, a prije važnih nastupa i više.

Iako se dosta radi, na probama vlada pozitivna energija koja dodatno opušta članove putem različitih situacija i druženja.

Teško je nabrojati mnogobrojne nastupe tijekom godina. Pokušat ćemo izdvojiti one koji su nama predstavljali najveći izazov i zadovoljstvo.

• 2009., 2010., 2011. - samostalni koncerti "U RITMU PROLJEĆA 1,2,3"
  • dvije cjelovečernje emisije uživo na TV Novoj
  • dvije godine za redom nastup na svečanoj sjednici povodom Dana Grada Pule (5.05.) - podjela nagrada zaslužnim građanima
  • otvorenje festivala matematike koji se održava svake godine u hotelu Histria
  • samostalno sudjelovanje i pratnja pjevačima (Vinko Coce, Gazde, Lidija Percan, Zoran Tomaić) na velikom humanitarnom koncertu "VOLIM ISTRU" u Žatiki u Poreču (2010., 2011.)
  • nastupi na svečanim manifestacijama tijekom svih tih godina za antifašiste istarske županije i njihove obljetnice važnih datuma (obilježavanje 90-e obljetnice "Proštinske bune", Dan antifaštista, Osmi mart, itd..)
  • nastupi za Dan Europe (9.05.)
  • otvaranje Lidrana (kreativno stvaralaštvo)
  • svake godine otvaranje Dana knjiga u suradnji s Gradskom čitaonicom (u 10. mjesecu)
  • sudjelovanje na humanitarnim koncertima uz druge izvođače
  • svake godine na obilježavanju dana Eko škole naše gimnazije
  • mnogobrojni nastupi u svezi obilježavanja različitih događaja u Gimnaziji Pula (obilježavanje Dana Mate Balota s Brunom Krajcarom)
  • sudjelovanje u trodnevnom programu obilježavanja dana logoraša Istarske županije

Upravo je u tijeku projekt u kojem se solisti zbora Gymnasium natječu s pjevačima iz cijele Istre u televizijskim emisijama TV Nove pod nazivom "KARAOKE SHOW". Od osam mladih koji su ušli u finale (telefonskim glasovanjem gledatelja) petero je solista iz Gymnasiuma. Glavna nagrada pobjedniku je direktno sudjelovanje na MIK-u i snimanje spota za pjesmu.

To je jedan veći dio naših dosadašnjih nastupa, a pred nama su novi nastupi i izazovi........!

Voditeljica: prof. Elda Duras

« Travanj 2018 »