Šesti književni susret „Kod Marula“ prvi put u gimnazijskoj knjižnici

Autor: Ivana Petrinić, 20. 5. 2017.

U petak, 19. svibnja, u sklopu 6. izdanja programa „Kod Marula“ suvremenom urbanom poezijom zarazili su nas slavonski pisci – Franjo Nagulov, Livija Reškovac, Marina Tomić i Ivan Zrinušić. Istarski ogranak Društva hrvatskih književnika već šestu godinu zaredom priređuje književni susret mladih pisaca „Kod Marula“, a ove je godine čast da ih ugosti imala i naša gimnazija.

Učenici drugih i trećih razreda, koji su prisustvovali susretu, imali su prilike u knjižnici svoje škole čuti da poezija nije, kako je istaknula Livija, „samo dosadna rima“. Franjo, Livija, Marina i Ivan pročitali su svoje novije i starije moćne literarne uratke, a porazgovarali smo i o čitanju i svijetu knjiga izvan lektirnih naslova.

Ivan je naglasio da smo u poeziji apsolutno slobodni izraziti što želimo na način na koji to želimo. Učenike je informirao i o kultnoj nezavisnoj izdavačkoj kući Slušaj najglasnije! čiji je osnivač Zdenko Franjić prepoznao talente mnogih danas poznatih glazbenika i objavio im prve albume, a odnedavno pomaže i talentiranim književnicima.

Susret u knjižnici naše škole organizirao je Boris Domagoj Biletić, dopredsjednik DHK-a u Zagrebu i glavni urednik časopisa Nova Istra, inače i bivši učenik naše škole, u suradnji s Gimnazijom Pula.

Više pročitajte u nastavku…

Franjo Nagulov (1983., Vinkovci) diplomirao je hrvatski jezik i književnost i knjižničarstvo na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Objavljivao je u nizu utjecajnih književnih časopisa, a pjesme su mu objavljene u više antologija suvremene hrvatske poezije. Zbirku Franje Nagulova „Soba 66“ zainteresirani učenici mogu pronaći u našoj knjižnici.

Livija Reškovac (1977., Osijek) diplomirala je dvopredmetni studij filozofije i hrvatskog jezika i književnosti na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Osim pjesama, piše i kratke priče, drame i tekstove o književnosti.

Marina Tomić (1986., Osijek) poeziju je objavljivala u brojnim književnim časopisima, a za zbirku „Nastavak zelene priče“ nagrađena je na pjesničkim susretima u Drenovcima 2007. u kategoriji najboljeg neobjavljenog rukopisa autora do tridesete godine.

Ivan Zrinušić (1981., Osijek) svoje književne radove objavljuje u raznim književnim časopisima i zbornicima. Za nezavisnu nakladu Slušaj najglasnije! objavio je sljedeće naslove: „Netko nešto ništa (2010.), „Bilirubin“ (2011.), „Vidiš kako je lijepo“ (2012.), „Tri mrava“ (2013.), „Najbolje da se ne javljaš“ (2014.) i „Mrtvom je jasno“ (2017.),

« October 2017 »