Druga Uliksova književna večer 2016./2017. godine

Autor: Jelena Pavić, 16. 1. 2017.

U četvrtak, 22. prosinca, u pulskoj galeriji „Stari grad“ održana je druga književna večer u 2016./17. školskoj godini na temu „Radost“. Sudjelovali su pulski gimnazijalci i nastavnici, članovi Uliksa i ostali gosti.

Cijelu večer slušali smo o jednoj od najljepših emocija, no dotakli smo i drugu stranu životne medalje, tugu. Književna večer jedan je skroman primjer radosti koju su mogli osjetiti svi sudionici. U jednosatnom druženju slagali smo mozaik od sitnih radosti: slušali smo stihove protkane radošću, obogatili smo svoje spoznaje, doživjeli nešto novo, međusobno se upoznali, čuli lijepe riječi i podijelili radost – a radost je ulaznica za dobro zdravlje i melem za dušu!

Više možete pročitati u nastavku…

Iz pulske gimnazije u ulozi autora okušali su se Dora Rupčić (Koraci), Lara Kapeloto (Radost), Stela Ćurt (Sreća), Mateo di Giusto, Matija Rojnić, Veronika Melba Huf (Radost i Patnja), Nina Glavaš (Što je sreća?) i Matija Matić (Radost). Kao recitatore i interpretatore čuli smo Matiju i Doru koji su pročitali svoje radove, Janu Fočak, Veroniku Karlović, Svemira Miličevića i Erica Skoka koji su čitali radove svojih školskih prijatelja. Patrik Bolković, Jelena Pavić i  Anđelo Cvjetković interpretirali su poznate autore (Schiller "Oda radosti", Wordsworth „Sunovrati“, Rilke "Deveta Devinska elegija" i Ujević "Visoki jablani").  Uliksovce su, osim Đanina i Anđela, predstavljali Kristijan Modrušan (U snu) i Emilija Vasiljević (Slutnja, Danas mi se pjesma piše).

Uz poeziju čitali su se i prozni tekstovi: bajka "Radost i Patnja" učenice Veronike Melba Huf, kratak odlomak iz knjige Đanina Bubole „Štitonoša Bartold i tajna bijele ruže“ i odlomak „O prvom poljupcu“ Kahlila Gibrana. Urednik, autor i voditelj književne večeri bio je Đanino Bubola.

Autori i recitatori (i nastavnica Meri Šimunov) dobili su od Uliksa knjigu za uspomenu, a voditelj Đanino od Gimnazije!

« December 2017 »