Bogatim programom Gimnazija obilježava Dan zdravlja

Autor: Dejan Zelenak, 2. 4. 2017.

Od 28. ožujka do 12. travnja prigodnim aktivnostima u našoj školi obilježit će se Dan zdavlja koji se svake godine, pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije, obilježava 7. travnja. Kako bi podsjetili da se o našem zdravlju treba brinuti tokom cijele godine, a ne samo 7. travnja, naša škola je odlučila Dan zdravlja obilježiti aktivnostima koje će se održavati tijekom gotovo puna tri tjedna. Tako su naši vrijedni profesori i učenici osmislili bogat i zanimljiv program koji će upotpuniti stručni predavači. Obilježavanju Dana zdravlja pridružili su se i pulski restorani i prodavaonice zdrave hrane Zelena, Shanti, Fresh' sandwich & salad, Punto Verde i Punkt koji će omogućiti učenicima kupovinu zdrave marende od 3. do 7. travnja po prigodnim cijenama. Svi zainteresirani bon za marende po povoljnijim cijenama mogu podići u tajništvu škole.

Više pročitajte u nastavku...

U utorak, 28. ožujka, u 10 sati udruga Procvat zdravlja održat će u svojim prostorijama na Monte Zaru radionicu zdravog i odgovornog kuhanja "Ručak bez mesa." Radionicu će u sklopu Dana zdravlja i projekta "Mi jedemo odgovorno" posjetiti učenici članovi Socijalne ekologije/Lumena koje će voditi profesori Teodora Beletić i Dejan Zelenak.

U petak, 31. ožujka, dr. Dolores Janko Otočan održat će korisno predavanje na temu "Nesanica" za učenike 1.g i 1.d razreda. Učenici će predavanje koje organizira profesorica Nerina Pauro-Korać poslušati u učionici broj 24 u 12.30 sati.

Tijekom ponedjeljka, 3. travnja, organizirat će se više aktivnosti. Bogati dan započet će predavanjem dr. Saške Benazić i dobrovoljnim davanjem krvi koje je organizirala profesorica Vesna Jelenković-Dukovski za 4.c i 4.d razred u učionici 24 od 8 do 8.45 sati. Dan će se nastaviti još jednom zanimljivom radionicom zdravog i odgovornog kuhanja na kojoj će učenici Socijalne ekologije/Lumena imati priliku naučiti raditi ukusna bezglutenska jela. Radionicu će voditi vrijedni ljudi iz Zelene d.o.o. u prostorijama Društvenog centra Rojc od 9.30 do 11.30 dok su cijeli događaj organizirali profesorica Teodora Beletić i Dejan Zelenak. Dan ćemo zaključiti predavanjem Đurđice Orepić Matošević na temu "Triatlon - moj pokretač i motivacija za zdrav način života". Predavanje organiziraju profesorica Karin Bolković i pedagoginja Ančica Cetina u učionici broj 24, a počinje u 12.30 sati.

U utorak, 4. travnja, Rudija Pavličević iz Udruge Zelena Istra održat će predavanje "Pravilna prehrana adolescenata". Ovo zanimljivo i korisno predavanje koje organizira profesorica Vesna Jelenković-Dukovski poslušat će učenici 1.a i 1.c razreda u učionici 24 u 10 sati.

U petak, 7. travnja, profesori Teodora Beletić i Dejan Zelenak prezentirat će projekt "Mi jedemo odgovorno" eko-odboru naše škole, kao i učenicima Socijalne ekologije/Lumeni. Prezentacija će se održati u učionici 24 od 11.40 do 14 sati te će učenici uz kušanje zdravih sendviča imati priliku pogledati prezentaciju projekta. Dobit će i letke zdravih recepata i knjižicu "Hrana mijenja svijet".

U srijedu, 12. travnja, od 8 do 9.35 učenici 4.f razreda uz vodstvo profesorice Vesne Jelenković-Dukovski posjetit će Zavod za javno zdravstvo, Savjetovalište za prehranu, gdje će poslušati predavanje o prehrani adolescenata.

Svi zainteresirani mogu podići bon za marende po povoljnim cijenama u tajništvu škole i to za trgovinu zdrave hrane Zelena gdje mogu dobiti 20 posto popusta na sve njihove proizvode. Restoran sirove hrane Shanti uz bon također nudi 20 posto popusta na sve marende. Prodavaonica Punto Verde uz bon nudi 15 posto popusta na sav asortiman, a restoran Punkt nudi 20 posto popusta na sav asortiman.

« August 2017 »