Dan otvorenih vrata Tekstilno-tehnološkog fakulteta

Autor: Lucija Kancijanić, 20. 1. 2017.

Tekstilno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu poziva vas na Dan otvorenih vrata Fakulteta pod nazivom "Doživite čarobni svijet tekstila". Manifestacija će se održati 26. siječnja 2017. od 12 do 17 sati.

Posjetitelji će imati priliku sudjelovati u inovativnim radionicama koje su sadržajno orijentirane na popularnoznanstvene metode iz područja materijala, pametnih tekstila, nanotehnologije, forenzike, recikliranja i zaboravljenih vještina iz tekstilne tehnologije i hrvatske baštine.

Tekstilno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu otvara vrata svojih laboratorija za grupe učenika, maturanata. Maturanti će imati priliku prisustvovati i sudjelovati u inovativnim radionicama uz naglasak na provedbi novih popularno znanstvenih metoda iz područja forenzike, inteligentne odjeće, računalne konstrukcije, novih tehnologija, projektiranje naprednih materijala i mogućnosti oplemenjivanja tekstila. Za one s malo više smisla za dizajn bit će organizirane kreativne radionice projektiranja tekstila, pregled povijesnih kostima 19 stoljeća i još mnogo toga zanimljivoga i pristupačnog  maturantima.

Neprestanim razvojem novih tekstilnih materijala i tehnologija (pametni materijali, inteligentni tekstil, nanotehnologija i dr.) raste veliki broj proizvođača (malih obrtnika) koji prate svjetske trendove, a kojima nedostaje educirani kadar, a time i potreba za studentima TTF-a. Obzirom na to te na nepobitnu činjenicu da je tekstil svuda oko nas i da bez njega ne možemo, tendencija je privući veći broj maturanata kako bi se isprofilirali najbolji koji bi razvili vještine koje bi doprinijele razvoju tekstilne industrije i struke uopće.

Dan je namijenjen prvenstveno maturantima srednjih škola i gimnazija koji su zainteresirani za kreativan rad bilo u području tekstilne tehnologije i inženjerstva ili modnog dizajna. Dakle onim maturantima koji imaju sklonost umjetničkoj ili tehničkoj grupi kolegija na osnovi fundamentalnih kolegija. Također se na TTF-u mogli naći i oni studenti koji čije sklonosti se nalaze između, a kroz smjer Industrijski dizajn tekstila i odjeće.

Dan otvorenih vrata odvijat će se na tri lokacije

1.   Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet, Prilaz b. Filipovića 28a, 10000 Zagreb

(Smjerovi - Modni dizajn (MD), Dizajn tekstila (DT), Projektiranje i menadžment tekstila (PMT), Odjevno  inženjerstvo (OI), Industrijski dizajn tekstila i odjeće (IDTO), Kostimografija (K), Teorija i kultura mode (TKM))

2.   Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet Tekstilno-tehnološki fakultet,